O nás

Tradiceznalosti a bohaté zkušenosti s realizováním patentů a inovací vyústily v myšlenku založit společnost, která bude respektovat potřeby vynálezců a nositelů chytrých nápadů a pomůže jim s uvedením jejich objevů na trh. Nově vytvořený tým odborníků různých oborů i profesí, tvořený Jiřím PištělákemPetrem MikšovičemVáclavem Salačem a Stanislavem Žákem proto založil akciovou společnost TEQIN.

Historie a zkušenosti společnosti TEQIN a.s. sahají do první poloviny 20.století, kdy se akademický malíř Jiří Stadic Pištělák potkal díky zájmu o restaurování technikou glazur starých mistrů se studentem chemie Milanem Popelkou. Milan Popelka byl již tehdy známým chemikem – od 14 let učil vysokoškolské studenty chemii a studoval u známého vědce Bohuslava Braunera, který svého času úzce spolupracoval se samotným D. I. Mendělejevem.

Syn Jiřího Stadice Pištěláka, Jiří Pištělák, byl od raného mládí žákem Milana Popelky. Od roku 1983 do 1989 se soustředil na aplikovaný vývoj a výzkum využití odpadových surovin v plastikářském průmyslu v podniku Teplotechna. V roce 1990 založil Jiří Pištělák s Milanem Popelkou vlastní závod IZOL-PLASTIK a pod obchodní značkou Izolplast začali společně vyrábět nové typy plastických hmot. Roku 1995 odešel Milan Popelka do důchodu a vedení závodu se ujal Jiří Pištělák.

Obchodní společnost TEQIN a.s. je majitelem patentované technologie IZOLPLAST a dlouhodobě spolupracuje s mezinárodními partnery, kteří si zakoupí licenci na výrobu a aplikaci hydroizolačních stěrkových hmot IZOLPLAST. Od roku 2010 je výhradním výrobcem a aplikátorem technologií IZOLPLAST pro Českou republiku společnost IZOL-PLASTIK s.r.o., pro Slovenskou republiku společnost ELASTON s.r.o. Výhradním zástupcem pro Chorvatsko společnost SPECIALNI PREMAZI d.o.o., člen skupiny Special Coating Group. Společnost TEQIN a.s. rovněž zahájila jednání o rozšíření a využití jejich technologií na území Ukrajiny.

Společnost TEQIN a.s. v současné době rovněž výhradně zastupuje patenty RNDr. Ing. Milana Popelky, který stále pokračuje ve výzkumu a vývoji inovací i přes pokročilý věk.

Naše vize

Naší vizí je stát se vyhledávaným partnerem pro uvádění inovací na trh. Pomáháme posunovat chytré nápady do reality, předávat inovace lidem a propojovat vědu a techniku s lidským faktorem.

Prohlédněte si naše služby a nezapomeňte, že objev je úspěšný teprve tehdy, když se myšlenku povede přenést ke skutečnému uživateli.

Ochrana životního prostředí

Společnost TEQIN a.s. systematicky přistupuje k ochraně životního prostředí ve všech aspektech podnikání.

Naše společnost začleňuje péči o životní prostředí do své podnikatelské strategie. Tato strategie společensky odpovědného chování vychází ze zásady udržitelného vývoje, který zajišťuje současné potřeby společnosti, aniž by ohrožoval šance dalších generací na uspokojování jejich potřeb. 

Členství
 

Aktuality

Ve dnech 7-8. června 2010 se naši zástupci účastnili Business Matchmaking fóra v Moskvě.

Ve dnech 25. - 28.5.2010 probíhal na výstavišti Agrokomplex ve slovenské Nitře 17. mezinárodní strojírenský veletrh, kde naše společnost vystavovala své produkty.

 

 

#
Teqin (c) 2009 - Domů | O nás | Služby | Produkty | Patenty | Technologie | Kontakt
Created by SOVA NET.